Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Informacje


14-09-2010
Pismo Przewodniczącego SKGRM NSZZ "S" do Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź
W związku z przyjętą w dniu 06.09.2010r. przez Radę Nadzorczą KGHM Polska Miedź S.A. korektą budżetu Spółki na 2010 rok Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność zwraca się do Zarządu KGHM o systemowe podwyższenie wynagrodzeń pracownikom Polskiej Miedzi. Prognozowane rekordowe wyniki finansowe Spółki w 2010 roku nie znajdują żadnego odzwierciedlenia w uzyskiwanych przez pracowników comiesięcznych dochodach.
24-08-2010
Grupa Kapitałowa ENEA SA
W środkach masowego przekazu ukazały się informacje, iż francusko-belgijski inwestor GDF SUEZ nosi się z zamiarem złożenia oferty kupna energetycznej Grupy Kapitałowej ENEA S.A. Koleżanki i Koledzy, Grupa kapitałowa GDF SUEZ zainwestowała w naszym kraju m.in. w Elektrownię Połaniec. Od czasu przejęcia tej Elektrowni przez tegoż inwestora rozpoczęła się gehenna dla pracowników i związkowców. Wyjątkowo negatywne nastawienie ma ten inwestor do Związku Zawodowego „Solidarność”, gdzie wręcz szykanuje członków naszego Związku a pakiet prywatyzacyjny, zdaniem MOZ NSZZ „S”, nie został zrealizowany. Przypominam Koleżanki i Koledzy, iż Elektrownia Połaniec przed prywatyzacją liczyła ok. 2500 pracowników, dziś pracuje w niej niespełna 500 osób. Została ona podzielona na spółki i spółeczki, czego moim zdaniem, jedynym celem było pozbawienie pracowników uprawnień z tytułu wcześniej podpisanych porozumień i układu zbiorowego pracy.
29-07-2010
Stanowisko VI Kongresu SGiE ws. dyrektywy IED - odpowiedzi eruodeputowanych
Na stronie SGiE NSZZ "S" prezentujemy odpowiedzi posłów do Parlamentu Europejskiego na stanowisko VI Kongresu Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" w sprawie dyrektywy IED oraz odpowiedzi SGiE. Jednocześnie chę podziękować, niezależnie od treści pism wszyskim posłom, którzy zwrócili uwagę na nasze stanowisko. Kazimierz Grajcarek Przewodniczący SGiE NSZZ "S"
07-07-2010
Spotkanie NSZZ „S” z związkami francuskimi FCE CFDT i związkami belgijskimi ACV Energie – Chimie – 2 lipiec 2010 Paryż, Francj
W dniu 02 lipca 2010r. w Paryżu we Francji odbyło się trójstronne spotkanie związkowe między NSZZ „S”, FCE CFDT i ACV Energie – Chimie w którym udział wzięli: ze strony polskiej NSZZ „S” Kazimierz Grajcarek oraz Andrzej Konecki, ze strony francuskiej FCE CFDT Jean Francois Renucci, ze strony belgijskiej ACV Energie-Chimie Chris Vallemont i Alphonse de Potter.
28-06-2010
VI Kongres Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S"
Delegaci VI Kongresu Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” wybrali w kadencji 2010-2014:
21-04-2010
Pismo skierowane do EMCEF i EMF
Ze strony internetowej EMCEF wynika, iż 22 kwietnia 2010r. EMF i EMCEF wspólnie organizują w Brukseli demonstracje pod tytułem: "Czas, żeby zacząć działania na rzecz ocalenia naszego przemysłu metalowego! Czas na sprawiedliwe warunki globalnej gospodarki!" Z mojego punktu widzenia Europa boryka się nie tyle z nieodpowiedzialnością spekulantów, bo spekulanci nigdy nie prowadzą odpowiedzialnej polityki, ale przede wszystkim z nieodpowiedzialnością polityków. Kryzys gospodarki europejskiej wynika z braku roztropności polityków UE. Światowy kryzys postawił gospodarce UE bardzo wysoką poprzeczkę w konkurencji z gospodarkami innych regionów świata. Moim zdaniem gospodarka UE bardzo szybko mogłaby uporać się z tymi problemami, gdyby nie dodatkowe obciążenia finansowe nałożone na gospodarkę UE w postaci pakietu klimatyczno – energetycznego.
17-02-2010
Pismo SGiE NSZZ "S" do MPiPS w sprawie Konwencji MOP nr 176
25 czerwca 2001 r. Polska ratyfikowała Konwencję MOP nr 176 dot. bezpieczeństwa i zdrowia w kopalniach. Art. 5 Konwencji zobowiązuje ustawodawstwo krajowe do wyznaczenia władzy odpowiedzialnej za nadzór i regulowanie różnych aspektów bezpieczeństwa i zdrowia w kopalniach.
04-02-2010
Stanowisko Rady Sekretariatu Górncitwa i Energetyki NSZZ "S"
Zaniepokojeni ostatnimi zdarzeniami w sektorze energetycznym domagamy się od Rządu RP weryfikacji planów polityki energetycznej państwa dotyczących dystrybucji. Uważamy, że Operator Systemu Dystrybucyjnego powinien zostać wyłączony z obecnych grup holdingowych i pozostać w rękach Skarbu Państwa.
07-01-2010
Wiceprezes Rady Mnistrów, Minister Gospodarki - Waldemar Pawlak odpowiada na petycję SGiE NSZZ "S"
Pismo Wiceprezesa Rady Mnistrów, Ministra Gospodarki - Waldemara Pawlaka w sprawie petycji Sekretariatu Górncitwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" przekazanej Premierowi Donaldowi Tuskowi podczas pikiety SGiE w Warszawie 12.10.2009 r.
06-11-2009
Pismo Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ do Pana Donalda Tuska dotyczące odpowiedzi Ministra Skarbu Państwa na Petycję
Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność - odnosząc się do otrzymanej z Ministerstwa Skarbu Państwa odpowiedzi na złożoną Petycję - informuje, że nie podziela poglądów wyrażonych w otrzymanym piśmie z dnia 20 października br.(sygn. DNWiP2-520-3/09 - DNWiP2/II/4474/09).
22-09-2009
LIST OTWARTY DO POSŁA NA SEJM RP P. KAZIMIERZA KUTZA
21.09.2009 r. po godz. 21.00 oglądałem program z Pana udziałem w TVN 24, w którym bezpodstawnie atakował Pan związki zawodowe i nas, górniczych związkowców, za to, że nie dbamy o bezpieczną pracę, że walczymy tylko o wynagrodzenia dla pracowników, a nie o warunki pracy (jednakże chwilę później przyznał Pan, że polscy górnicy otrzymują głodowe stawki).
--0

Idź do strony: [ « ]  1 | 2 | 3 | ... 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1981420
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ