Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Informacje


17-05-2011
Akcja zbierania podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy o podniesieniu płacy minimalnej.
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zbierania podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy dot. podniesienia płacy minimalnej podajemy link do strony internetowej zawierającej wszelkie niezbędne informacje. http://placaminimalna.pl/
12-05-2011
STOP ŚWIATOWEJ KAMPANII ANTYWĘGLOWEJ
Od kilku lat na świecie trwa bezprecedensowa walka z przemysłem węglowym. Pod hasłem walki o ochronę klimatu odbywa się sąd nad przemysłem opartym na węglu, który w konsekwencji, bez względu na skutki społeczne i ekonomiczne, ma doprowadzić ten przemysł do upadku. Poprzez wprowadzenie w Unii Europejskiej pakietu klimatyczno-energetycznego zlikwidowano tysiące miejsc pracy i proceder ten trwa nadal.
06-05-2011
Oświadczenie Central Związków Zawodowych działających w KGHM Polska Miedź SA
W imieniu Central Związków Zawodowych działających w KGHM Polska Miedź SA dziękujemy Wam serdecznie za masowe wsparcie trwających już od trzech lat negocjacji płacowych z zarządem KGHM. Miało to być „publiczne wysłuchanie" - tego oczekiwaliśmy. Zarząd KGHM jednostronnie zmienił formułę rokowań na „publiczną awanturę", którą oprzyrządował kordonami uzbrojonych po zęby ochroniarzy i policjantów. Zadbał także o to, by był prawidłowy przekaz medialny, spraszając szczególnie mu przyjazne media, Okazuje się, że zarządowi KGHM nie chodziło o rokowania, ale o zwykłą manifestację siły.
06-05-2011
30. rocznica powstania "Tygodnika Solidarność"
Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Stowarzyszenie Wolnego Słowa Stowarzyszenie „Pokolenie” i „Tygodnik Solidarność” zapraszają na uroczystą sesję z okazji 30. rocznicy powstania „Tygodnika Solidarność”
04-05-2011
EMCEF Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne, Luksemburg 3. V. 2011 r.
Na ostatnim Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym, dnia 3 maja 2011 roku odbyły sie wybory na Przewodniczącego oraz Sekretarza Generalnego. W związku z ustąpieniem z urzędu Hubertusa Schmoldt`a stanowisko przewodniczącego objął Michael Vassiliadis. Natomiast stanowisko piastowane przez Reinhard`a Reibsch`a powierzone zostało Michael`owi Woltersowi.
19-04-2011
Będą protesty !
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zadecydowała o zorganizowaniu w tym samym dniu 16 pikiet wojewódzkich oraz dużej manifestacji w Warszawie.
18-04-2011
Dobowy strajk ostrzegawczy w kopalniach JSW SA
We wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej od godz. 6 rano trwa dobowy strajk ostrzegawczy. Na dół zjeżdżają tylko osoby niezbędne do zabezpieczenia kopalń.
15-04-2011
18 kwietnia br. strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej
18 kwietnia br odbędzie się 24 godzinny strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. 96% górników z kopalń JSW poparło w referendum organizację strajku i wyraziło swój sprzeciw wobec prywatyzacji spółki.
14-04-2011
Spotkanie NSZZ „S” z francuskim związkiem CGT
W dniach 06-08 kwietnia 2011 r. w Paryżu odbyło się spotkanie związkowe między NSZZ „Solidarność” a francuskim związkiem CGT.
24-03-2011
Dominik Kolorz - nowym przewodniczącym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "S"
Nowym przewodniczącym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność został Dominik Kolorz. Na przewodniczącego górniczej Solidarności zagłosowało 157 delegatów ze 169.
23-03-2011
Pismo skierowane do Ministra Sprawiedliwości w sp. tzw. sądów pracy.
W nawiązaniu do naszego spotkania w dniu 02.02.br. pozwalam sobie tą drogą zapytać Pana Ministra o Jego politykę w zakresie tworzenia i znoszenia w sądach rejonowych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej tzw. sądów pracy ( wydziałów pracy ). Pragnę Pana Ministra poinformować, że do Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" docierają sygnały o zamiarach likwidowania tychże wydziałów w sądach rejonowych działających w mniejszych miejscowościach i przenoszenia ich funkcji do większych ośrodków, z reguły do miast wojewódzkich dawnych i obecnych.
23-03-2011
Solidarnie zwyciężyliśmy!
Serdecznie dziękujemy za osobiste zaangażowanie i solidarne wsparcie dla naszych działań, mających na celu przywrócenie do pracy Mirosława Kitowskiego, przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" w spółce PPG Polifarb
22-03-2011
Komunikat prasowy. Porozumienie organizacji związkowych LW Bogdanka SA i Grupy ENEA
Organizacje związkowe zrzeszające pracowników spółek LW Bogdanka S.A. oraz Grupy Kapitałowej ENEA podpisały porozumienie dotyczące podjęcia współdziałania w ceiu niedopuszczenia do sprzedaży 51 procent akcji Grupy ENEA francuskiej firmie energetycznej EDF. Planowane w tym zakresie przez Ministra Skarbu decyzje, sygnatariusze porozumienia uznają za sprzeczne z interesem polskiego sektora paliwowo-energetycznego oraz zagrażające bezpieczeństwu energetycznemu kraju. To również, uznają strony, celowe utrudnianie realizacji strategii rozwoju polskich przedsiębiorstw.
18-03-2011
Manifestacja górników
Dzisiaj odbyła się wielotysięczna manifestacja górników, którzy protestowali przeciwko skandalicznie złej sytuacji w polskim górnictwie.
16-03-2011
W obliczu ogromu zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi
W obliczu ogromu zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi i wywołanych przez nie katastrof oraz wielu ofiar, które kataklizm ten pochłoną, Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” wyraża głębokie współczucie oraz wyrazy solidarności z całym narodem japońskim.
16-03-2011
Budowa elektrowni jądrowych w Polsce
W okresie kiedy cała Japonia a właściwie cały świat pogrążony jest w smutku po kataklizmie, który nawiedził Japonię, w polskich mediach toczy się debata nt. budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Wielu mądrych ludzi opowiada się za ich budową, i drugie tylu mądrych ludzi opowiada się przeciw. Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” od wielu lat stoi na stanowisku, że budowa elektrowni jądrowych jest zagrożeniem dla Polski, a szczególnie dla mieszkańców terenów, na których miały by takie elektrownie stanąć. Uczeni popierający ideę budowy elektrowni jądrowych powołują się na najnowsze technologie, które zabezpieczają ludzi przed awarią takowych elektrowni.
10-03-2011
BŁYSKAWICA - Biuletyn Informacyjny Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ
Górnictwo węgla kamiennego znajduje się w głębokiej zapaści, a perspektywy są jeszcze gorsze. Kopalniom grozi to co stało się z polskimi stoczniami. To już nie banał, takie są fakty: - Mamy połowę marca, a już zginęło 10 naszych kolegów! - Górnikom odmawia się prawa do godnej płacy, a tymczasem prezesi dostali ponad 50 tysięcy złotych premii każdy! - Rząd chce szybko i bez pomysłu sprzedać kopalnie, żeby zakopać dziurę w budżecie Państwa! - Śląska posłanka Pietraszewska obciążyła kopalnie kolejnym ekstra podatkiem!
04-03-2011
Sukces NSZZ „Solidarność” POLIFARB Cieszyn
Po licznych protestach i pikiecie zorganizowanej przez pracowników spółki Polifarb w Cieszynie został przywrócony do pracy przewodniczący NSZZ „Solidarność" w Polifarbie, Mirosław Kitowski. Odwołano ze stanowisko prezesa Polifarbu. W poniedziałek zostanie podpisane porozumienie pomiędzy NSZZ „Solidarność” a nowym prezesem.
03-03-2011
LIST OTWARTY
W sobotę (26. 02.2011r.) w cyklicznej audycji publicystycznej „Śniadania w Trójce" prowadzonej na żywo w Programie 3 Polskiego Radia jako prominentny poseł Platformy Obywatelskiej wyraził Pan swoje stanowisko w sprawie prywatyzacji KGHM. Jedynym uzasadniającym argumentem na przeprowadzenie takiej operacji jest wg. Pana posła J. Gowina bardzo duża niegospodarność w KGHM Polska Miedź S.A.
03-03-2011
Uchwała w sprawie europejskiej polityki klimatycznej
Sekretarz Komisji Trójstronnej w dniu dzisiejszym poinformował partnerów społecznych, że projekt uchwały w sprawie europejskiej polityki klimatycznej, zgłoszony przez NSZZ „Solidarność”, nie będzie zaakceptowany przez stronę rządową.

Idź do strony: [ « ]  1 | 2 | 3 | ... 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32   [ » ]

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1981417
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ