Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Informacje


26-04-2016
WZD Regionu Śląsko-Dąbrowskiego
We wtorek, 26 kwietnia w Katowicach odbywa się Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego
26-04-2016
28 kwietnia - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego łączna liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy w Polsce w 2015 roku wyniosła 87622 osoby. Na skutek wypadku przy pracy, życie straciło w 2015 roku 303 pracowników. To wzrost o ponad 15% względem 2014 roku. Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w dziale przetwórstwa przemysłowego i w budownictwie, gdzie w sumie życie straciło 147 osób (łącznie 49% wszystkich ofiar).
25-04-2016
21-22.04.2016 Komisja Krajowa obradowała w Krośnie
Pierwszy raz w historii związku członkowie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (KK) spotkali się w Krośnie. Gośćmi oficjalnej części zebrania byli: -Prezydent Krosna Piotr Przytocki, -Starosta Powiatu Jan Juszczak, -lokalni parlamentarzyści, przedstawiciele pracodawców oraz duszpasterze: ks. Kazimierz Kaczor, ks. Tadeusz Szetela oraz ks. Krzysztof Mijal, który poprowadził modlitwę rozpoczynając w ten sposób obrady KK
21-04-2016
KW, PGG: Kompromis, który uratował Spółkę
Przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających pracowników Kompanii Węglowej SA (KW) oraz członkowie zarządów KW i Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. (PGG) podpisali porozumienie, które 1 maja umożliwi PGG przejęcie jedenastu kompanijnych kopalń wraz z czterema zakładami specjalistycznymi. Oprócz spraw płacowych dokument reguluje niektóre kwestie organizacyjne.
18-04-2016
KW: Projekt porozumienia zaopiniują górnicy
18 kwietnia (poniedziałek) związkowcy z Kompanii Węglowej SA (KW) przeprowadzą masówki, by poznać zdanie pracowników na temat treści projektu porozumienia dotyczącego między innymi systemu wynagradzania w mającej przejąć kompanijne kopalnie Polskiej Grupie Górniczej. Chodzi o propozycje Zarządu KW i strony rządowej, które omawiano podczas sobotniej rundy rozmów
18-04-2016
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
Dzisiaj w Katowicach spotyka się Wojewódzka Rada Dialogu społecznego
15-04-2016
Posiedzenie KSEliEc w Czchowie
W piątek, 15 kwietnia w Czchowie odbywa się posiedzenie Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni
15-04-2016
Porozumienie płacowe w KGHM
Osiągnięto porozumienie, które wprowadza nową tabelę stawek płac zasadniczych, obowiązującą od 1 stycznia 2016 r. Średni wzrost stawek to 77 zł, pracownicy otrzymają wyrównanie za poprzednie miesiące
14-04-2016
Seminarium warsztatowe dla przedstawicieli służb BHP
W sali konferencyjnej Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie rozpoczęło się seminarium warsztatowe dla przedstawicieli służb BHP, laboratoriów pomiarowych oraz lekarzy medycyny pracy sektora górniczego.
14-04-2016
Rada KSGiE
Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki omawiano, między innymi, sytuację w sektorze paliwowo-energetycznym.
14-04-2016
KW: Rozmowy w martwym punkcie
Środowe rozmowy przedstawicieli organizacji związkowych i Zarządu Kompanii Węglowej SA (KW) na temat systemu wynagradzania pracowników KW po przejściu do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) nie przyniosły rozstrzygnięć. Pracodawca zaostrzył stanowisko, proponując wprowadzenie rozwiązań, których przyjęcie spowodowałoby obniżenie górniczych płac.
14-04-2016
XXIV Pielgrzymka Robotników do Świętego Józefa
Zapraszamy w dniu 1 maja do Bazyliki Św.Józefa w Kaliszu i udziału w tym corocznym – od 24 lat – wspólnym pielgrzymowaniu do Opiekuna Świętej Rodziny.
13-04-2016
Posiedzenie Rady KSGiE
W środę, 13 kwietnia odbędzie się posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność"
13-04-2016
KW: Batalia o płace w (przyszłej) PGG trwa
Związkowcy z Kompanii Węglowej SA (KW) analizują przedstawiony im przez pracodawcę projekt porozumienia dotyczącego między innymi zasad wynagradzania pracowników KW po przejściu do Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Nie komentują jego treści, ale wiadomo, że podczas zaplanowanej na środę kolejnej rundy rozmów zaproponują Zarządowi własne rozwiązania.
12-04-2016
Drugi dzień Kongresu Węgla Brunatnego w Bełchatowie
Blisko czterystu gości z Polski, Niemiec, Grecji, Czech, Hiszpanii, Słowacji, Bułgarii, Serbii i Belgii będzie wymieniało poglądy na temat szans i zagrożeń stojących przed górnictwem węgla brunatnego.
11-04-2016
IX Międzynarodowy Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego w Bełchatowie
To hasło stanowi myśl przewodnią rozpoczynającego się dzisiaj w Bełchatowie IX Międzynarodowego Kongresu Węgla Brunatnego. Podczas Kongresu, objętego honorowym patronatem wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, poruszane będą kwestie związane z górnictwem węgla brunatnego. Główne tematy trzydniowego spotkania, to między innymi:
11-04-2016
W Nałęczowie w hotelu Energetyk odbył się Walny Zjazd Delegatów Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ Solidarność
W Nałęczowie w hotelu Energetyk odbył się Walny Zjazd Delegatów Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ Solidarność (KSE). Zjazd rozpoczęła wspólna modlitwa w Kościele Rektoralnym pw. Św. Karola Boromeusza. Ksiądz kanonik Emil Nazarewicz przedstawił krótką historię Nałęczowa, pięknego Kościółka, oraz poprowadził Litanię do Św. Jana Pawła II.
11-04-2016
KHW: Ktoś chce zaszkodzić "Wujkowi"...
- Z nieznanych nam przyczyn pracodawca dąży do "zdołowania" naszej kopalni. Wskazuje, że nie realizujemy planów techniczno-ekonomicznych i zadań wydobywczych. Jednocześnie przedłuża procedury przetargowe na zbrojenie ścian i rozcinkę pokładów, ogranicza do minimum sprzedaż węgla, który wydobywamy, a jeśli już jakieś niewielkie ilości węgla sprzedaje, kieruje je tam, gdzie ceny surowca są najniższe. Jaki może mieć w tym cel? Chyba tylko taki, żeby sztucznie wytworzyć pretekst, który potem posłuży do likwidacji zakładu zatrudniającego dzisiaj ponad trzy tysiące osób - mówi przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" KWK "Wujek" Ruch "Śląsk" Piotr Bienek.
11-04-2016
KW: Uprościć procedury, poprawić bezpieczeństwo
W pierwszej kolejności członkowie komisji bhp wskazali na konieczność eliminacji procederu wydłużania czasu pracy osób zatrudnionych pod ziemią. Według przedstawicieli kompanijnej "Solidarności" przestrzeganie przepisów regulujących czas pracy na dole powinno być "powszechne". Tymczasem "nagminnie" zdarza się, że pracownicy przebywają pod ziemią dłużej niż to wynika z przepisów (7,5 godziny na dobę od zjazdu do wyjazdu).
06-04-2016
Pielgrzymka do Lichenia
Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Konińskiego zapraszają na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ "Solidarność" do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

Idź do strony: [ « ]  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... 30 | 31 | 32   [ » ]

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1981380
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ