Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Informacje


04-06-2012
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI
W zakładce "Weź udział w dyskusji" pojawiło sie polskie tłumaczenie prezentacji Sekretarza Generalnego Australijskich Związków Zawodowych CFMEU Mining and Energy - Andrew Vickersa, przedstawionej podczas Światowej Konferencji Górnictwa ICEM w Sydney pt. "Przyszłość Górnictwa Węgla Kamiennego. Jak zabezpieczyć Związkowe Miejsca Pracy?" w kwietniu 2012. Zapraszamy do lektury i komentowania!!
04-06-2012
Uchwały VI Kongresu SGiE NSZZ "S"
VI Kongres Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność" zobowiązuje Sekcje i organizacje związkowe w nich zrzeszone do czynnego udziału w akcji STOP 67 prowadzonej przez Komisję Krajową dotyczącą ustawy emerytalnej zakładającej zrównanie i wydłużenie wieku emerytalnego kobiet oraz mężczyzn do 67 lat.
01-06-2012
Stanowiska VI Kongresu Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ
Stanowiska VI Kongresu Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność", Katowice 29.05.2012 r.
16-05-2012
16 maja Kongres Założycielski EIWF
Dziś z połączenia Europejskiej Federacji Metalowców (EMF), Europejskiej Federacji Pracowników Górnictwa, Przemysłu Chemicznego i Energetycznego (EMCEF) oraz Europejskiej Federacji Związków Zawodowych: Pracowników Przemysłu Tekstylnego, Odzieżowego, Skórzanego i Obuwniczego ETUF: TCL powstała nowa Europejska Federacja Pracowników Przemysłu - EIWF
15-05-2012
Dziś w Brukseli odbywa się Kongres Rozwiązujący EMCEF - Europejska Federacja Pracowników Górnictwa, Przemysłu Chemicznego i Energetycznego. W obradach uczestniczy przewodniczący SGiE NSZZ "S" Kazimierz Grajcarek.
11-04-2012
Informacja prawna na temat rozstrzygnięcia skargi NSZZ „Solidarność” przed Komitetem Wolności Związkowych MOP
W dniu 28 marca 2012 r. Międzynarodowa Organizacja Pracy na skutek skargi złożonej przez NSZZ „Solidarność” do Komitetu Wolności Związkowych MOP w sierpniu 2011 r., uchwaliła wiążące dla Polski rekomendacje uznając, że Polska narusza konwencje nr 87, 98 i 135 Międzynarodowej Organizacji Pracy.
03-04-2012
2-3 kwietnia 2012, Praga. Regionalne spotkanie afiliantów przyszłej EIWF z Europy Środkowo-Wschodniej.
Od dwóch dni w Pradze (2-3 kwietnia 2012) polska delegacja związkowa bierze udział w spotkaniu organizacji członkowskich przyszłej Europejskiej Federacji Pracowników Przemysłu - EIWF z Europy Środkowo-Wschodniej. Celem spotkania jest: bezpośrednio zapoznać się z nową strukturą EIWF, omówić kwestie kandydatur do Komitetu Sterującego oraz jak najkorzystniej zaplanować strukturę i cele regionalnej sieci w regionie. EIWF powstaje w wyniku połączenia trzech europejskich federacji związkowych: EMF - Europejskiej Federacji Metalowców, EMCEF – Europejskiej Federacji Pracowników Przemysłu Chemicznego, Energetycznego i Górnictwa oraz ETUF: TCL Europejskiej Federacji Przemysłu Lekkiego.
02-04-2012
Uchwały KK NSZZ "S" nr 7 i 8/12
UCHWAŁA KK Nr 7/12 ws. terminu XXVI KZD Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia, że XXVI zwyczajna sesja Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” odbędzie się w terminie 22-23 listopada 2012 r.
29-03-2012
Oferta dla członków "Solidarności"
Agencja filmowa Gudejko, oraz teatr Palladium w Warszawie przygotowali specjalna ofertę dla członków” NSZZ Solidarność”.
28-03-2012
Prośba Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ
Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" zwraca się do wszystkich członków związku o czynny udział w ogólnopolskiej manifestacji 19 kwietania w Częstochowie.
22-03-2012
Szczegółowy harmonogram akcji protestacyjnych
Szczegółowy harmonogram akcji protestacyjnych w dniach 26 - 30 marca: *26 marca o godz. 14.00 rozpoczyna dwudniowa pikieta przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Pierwszą dobę pikiety prowadzi Region Gdański.
21-03-2012
Ankieta dla pracujących
14-03-2012
Obradował sztab protestacyjny NSZZ "Solidarność"
Wczoraj obradował sztab protestacyjny NSZZ „Solidarność”, który ustalił harmonogram działań na wypadek odrzucenia wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.
28-02-2012
Posiedzenie Komitetu Wykonawczego ICEM w Genewie
Dziś w Genewie odbywa się posiedzenie Komitetu Wykonawczego ICEM na którym poruszany jest temat sytuacji pracowników w sektorze paliwowo-energetycznym oraz chemicznym na świecie.
27-02-2012
Pismo do Premiera RP w sp. wydłużenia wieku emerytalnego
Szanowny Panie Premierze, Rada Kobiet przy Sekretariacie Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” protestuje przeciwko planowanemu przez Rząd RP wydłużeniu wieku emerytalnego. Życie w Polsce jest bardzo trudne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Nie ma to znaczenia czy jest się człowiekiem młodym, czy w wieku dojrzałym. Stałej pracy dla ludzi w Polsce brakuje, a znalezienie jej po 60 roku życia graniczy z cudem.
23-02-2012
Posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego
Dziś w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego. Tematem spotkania będą m.in. informacje o przebiegu negocjacji ws. nowelizacji zapisów Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników zakładów górniczych węgla brunatnego z dnia 13 lutego 1992 r., stan procesu prywatyzacji KWB „Konin” SA i KWB „Adamów” SA ,
22-02-2012
List gratulacyjny dla mieszkańców gminy Mielno
W imieniu Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” serdecznie gratuluję wyników referendum przeprowadzonego w Pani gminie w sprawie budowy elektrowni jądrowej. Na Pani ręce składam gratulacje wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali przeciwko budowie elektrowni jądrowej.
13-02-2012
Podziękowanie dla młodzieży za skuteczna obronę praw człowieka
Chciałbym podziękować wszystkim młodym ludziom za inicjatywę, zaangażowanie, oraz za to, że byli w stanie się zjednoczyć i sprzeciwić w słusznej sprawie. Młodzi ludzie zorganizowali spontaniczne protesty, podobnie jak „Solidarność” w 1980 roku, jednakże aby tej inicjatywy nie zaprzepaścić, moim zdaniem, nie powinni pozwolić się „spalikotować” czy „stuskować a powinni stworzyć własną formację polityczną.
07-02-2012
Spotkanie w CIOP-PIB
W dniu 03.02.2012 r. w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy odbyło się spotkanie zakładowych społecznych inspektorów pracy kopalń węgla kamiennego w sprawie badania atmosfery kopalnianej
30-01-2012
KZ NSZZ "Solidarność" z woj. śląskiego - informacja
W dniu 26.01.2012 r. w siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach odbyło się spotkanie przewodniczącego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Kazimierza Grajcarka, wiceprzewodniczącego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, przewodniczącego Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „S” Jarosława Grzesika oraz Waldemara Sopaty. Spotkanie to było podsumowaniem kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy w PKW SA ZG „Sobieski”. Ustalono na nim m.in., że każda kontrola PIP podlegającą OIP w Katowicach, jeżeli jest kontrolą odbywająca się na wniosek NSZZ „Solidarność” to powinna się rozpocząć od spotkania z przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Natomiast przed sporządzeniem protokołu pokontrolnego powinno się odbyć spotkanie kończące kontrolę, na którym zostaną przekazane wstępne wnioski i ustalenia pokontrolne.

Idź do strony: [ « ]  1 | 2 | 3 | ... 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32   [ » ]

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911100
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ