Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Informacje


14-11-2012
III Europejskie Dni Węgla
W dniach 13-15.11.2012 r. w Brukseli, w Parlamencie Europejskim odbywają się III Europejskie Dni Węgla .
12-11-2012
Zawiadomienie o organizowaniu zgromadzenia publicznego
Działając na podstawie art.6 ust.1 oraz art.7 ust.1 i 2 ustawy z dnia 5 lipca 1990r – Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. Nr 51, poz. 297, z późn. zm.) zawiadamiam, że w dniu 7 grudnia 2012r o godzinie 12.00 w Koszalinie przy ulicy Morskiej 10 przed siedzibą ENERGA-Operator Techniczna Obsługa Odbiorców Sp. z o.o. odbędzie się zgromadzenie publiczne w postaci pikiety, organizowane przez Międzyzakładową Komisję Koordynacyjną NSZZ „Solidarność” przy ENERGA SA w Gdańsku o/Koszalin. Stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy o zgromadzeniach podaje następujące dane
07-11-2012
Posiedzenie Grupy Roboczej do spraw Górnictwa Węgla Kamiennego
Dziś w Wyższym Urzędzie Górniczym odbędzie się posiedzenie Grupy Roboczej do spraw Górnictwa Węgla Kamiennego. Tematy, które będą omawiana to: informacje o stanie bezpieczeństwa w górnictwie, przedstawienie opinii o „Katalogach dobrych praktyk”, nieprawidłowościach w działalności firm obcych w ruchu zakładów górniczych oraz Statut Rady ds. Ratownictwa Górniczego.
05-11-2012
Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy
Reprezentanci Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność", Śląskiej Rady Wojewódzkiej Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Województwa Śląskiego i Wolnego Związku Zawodowego Sierpnia ` 80 zdecydowali o powołaniu Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego (MKPS).
26-10-2012
Z posiedzenia Rady SGiE NSZZ "Solidarność"
W dniu 24 października 2012 roku w Katowicach odbyło się posiedzenie Rady SGiE NSZZ „Solidarność”. Przewodniczący SGiE NSZZ „Solidarność” Kazimierz Grajcarek powitał zgromadzonych na posiedzeniu. Głównymi tematami posiedzenia było omówienie obecnej sytuacji w Sekcjach oraz informacje o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej zbierania podpisów dotyczącej zawieszenia Pakietu Klimatyczno-Energetycznego UE.
23-10-2012
Mój Dom, Mój Prąd
12-10-2012
Pierwsze spotkanie Komitetu ds. Polityki Przemysłowej IndustriAll European Trade Union
W dniach 10-11 października br. w Luksemburgu odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu ds. Polityki Przemysłowej IndustriAll European Trade Union . W posiedzeniu brał udział przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” – Kazimierz Grajcarek .
03-10-2012
Spotkanie Młodych w Szeregach SGiE NSZZ `Solidarność` - 1 października 2012.
Podczas II spotkania Młodych w Szeregach SGiE NSZZ `S` zawiązała się organizacja FORUM MŁODYCH SGiE NSZZ `SOLIDARNOŚĆ. Obecni podczas spotkania delegaci-założyciele, jednogłośnie zgodzili się w kwestii powołania do życia Forum Młodych SGiE NSZZ `S`: Mariusz Płachta Adam Iwanicki Damian Świnoga Ewelina Siuda Bartłomiej Bebłot Dobrosław Krok Grażyna Balicka Adam Piotrkowski Paweł Rogala Dominik Zieliński Adam Lubecki Marek Potocki Michał Pyjas Damian Karut Mateusz Kozik Krzysztof Kopczyński
03-10-2012
Śledztwo umorzono
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście umorzyła śledztwo ws. zablokowania sejmu w maju podczas manifestacji zorganizowanej przez NSZZ Solidarność przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego. Śledczy nie dopatrzyli się w akcji znamion czynu zabronionego.
03-10-2012
Solidarność wygrała !
Za niezgodne z Konstytucją RP, Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy odbierające pracownikom dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w inny dzień wolny od pracy. Obowiązek oddawania pracownikom dnia wolnego za święto przypadające w inny dzień wolny od pracy uchylono w 2011 roku przy ustanowieniu wolnego w święto Trzech Króli.
27-09-2012
Posiedzenie Strony Społecznej Trójstronnego Zespołu ds. Branży Energetycznej.
W dniach 26-27 września 2012r. we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Strony Społecznej Trójstronnego Zespołu ds. Branży Energetycznej. Ze strony NSZZ „Solidarność” w posiedzeniu uczestniczyli członkowie Sekcji Krajowej Energetyki oraz Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni. W programie posiedzenia znalazły się następujące zagadnienia:
24-09-2012
O lepszy klimat dla węla
17-09-2012
Wystąpienie Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "S" podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy
Wystąpienie Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Szczęść Boże! Wasze Ekscelencje, Ojcze Generale, Ojcze Przeorze, Pani Minister Pani Marianno Popiełuszko – witam serdecznie wśród nas!
12-09-2012
Komunikat dot. Ogólnopolskiego Marszu „Obudź się Polsko!”
Komunikat dot. Ogólnopolskiego Marszu „Obudź się Polsko!” W dniu 29 września 2012 roku, wśród wielu organizacji społecznych i politycznych, protestować będą również członkowie i sympatycy NSZZ „Solidarność”. W tym marszu pójdziemy pod hasłami: wolność dla mediów i zgromadzeń, płaca minimalna, „STOP 67”, stabilne zatrudnienie, „STOP dla umów śmieciowych”.
04-09-2012
Młodzi w Szeregach SGiE NSZZ `Solidarność`
Podczas pierwszego spotkania `Młodych w Szeregach SGiE NSZZ `Solidarność` które odbyło się 27 sierpnia 2012 roku w Katowicach określono zarys współpracy pomiędzy młodymi związkowcami a także powstała idea FORUM Młodych w SGiE NSZZ `S`. 1 października br. odbędzie się kolejne spotkanie, które będzie miało na celu kontynuację dyskusji oraz zaplanowanie organizacji, a także określenie wstępnych kierunków rozważań i problematyki przyszłych działań w ramach FORUM.
04-09-2012
Międzynarodowa Konferencja Młodych "Invest in Youth" w Bad Hofgastein
W dniach 3- 6 lipca 2012 w Bad Hofgastein w Austrii odbyła się Pierwsza Międzynarodowa Konferencja poświęcona problemom młodych związkowców `Invest In Youth`. Podczas spotkania Sekretariat Górnictwa i Energetyki reprezentował pan Dobrosław Krok. Delegaci wypracowali wspólnie poniższe stanowisko:
31-08-2012
Z okazji 32. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” życzę wszystkim członkom oraz sympatykom NSZZ „Solidarność” lepszych czasów, dobrych pracodawców, stałych miejsc pracy i godziwych wynagrodzeń.
31-08-2012
Stanowiska Komisji Krajowej NSZZ "S"
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” popiera inicjatywę marszu protestacyjnego organizowanego przez środowiska opozycyjne pod hasłem „Obudź się Polsko”, który odbędzie się 29 września br. w Warszawie. W marszu wezmą udział różne organizacje i stowarzyszenia zjednoczone wspólną ideą - sprzeciwem wobec polityki rządu Donalda Tuska. Organizatorzy marszu skierowali zaproszenie również do NSZZ „Solidarność”. Komisja Krajowa wzywa wszystkich członków Związku do wsparcia tej inicjatywy.
31-08-2012
Uchwały z posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ "S"
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia pokryć z Krajowego Funduszu Strajkowego w 100% kosztów transportu uczestników marszu protestacyjnego w dniu 29 września 2012 r. pod hasłem: „Obudź się Polsko”.
23-08-2012
List z kondolencjami do Przewodniczącego Związku Zawodowego NUM z Południowej Afryki.
Wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin zamordowanych górników podczas manifestacji które rozpoczęły się 10 sierpnia 2012 roku. Szczerze współczujemy rodzinom oraz związkowi zawodowemu NUM. Wasz ból rozumiemy w sposób szczególny ponieważ w naszym kraju nasz związek również doświadczył bandyckich zamachów polityków na prawa pracownicze. Niestety podobnie jak u Was polityczni bandyci ukryli się za tarczami i karabinami policji.

Idź do strony: [ « ]  1 | 2 | 3 | ... 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | ... 30 | 31 | 32   [ » ]

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911099
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ