Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Spotkanie w Ministerstwie Skarbu


29-12-2015
Spotkanie w Ministerstwie Skarbu


Warszawa, dnia 28 grudnia 2015r.

Na wniosek Przewodniczącego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Kazimierza Grajcarka w Ministerstwie Skarbu Państwa, odbyło się  spotkanie z Ministrem Skarbu Państwa Dawidem Jackiewiczem.

W spotkaniu udział wzięli Przewodniczący SGiE NSZZ „Solidarność" Kazimierz Grajcarek, Przewodniczący Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ „Solidarność” Roman Rutkowski, Przewodniczący Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni NSZZ „Solidarność” Jerzy Moryc, Przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik, oraz przedstawiciel Krajowej Sekcji Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność” Grzegorz Matuszak. Powodem spotkania z Ministrem są działania w sektorze paliwowo-energetycznym, które zdaniem SGiE NSZZ „Solidarność” powinny odbywać się w formule dialogu społecznego    w trójstronnych branżowych zespołach na szczeblu poszczególnych sektorów branżowych.


SGiE NSZZ „Solidarność” przedstawił Ministrowi negatywne skutki działań restrukturyzacyjnych w poszczególnych branżach, oraz zaproponował szybki powrót do formuły trójstronnych spotkań, powołania Związku Pracodawców na szczeblu Krajowym w poszczególnych branżach i powrotu do standardów wynikających z Ponad Zakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Kolejnym wnioskiem jaki padł ze strony SGiE NSZZ „Solidarność” na spotkaniu z Ministrem Skarbu Państwa to wstrzymanie wszelkich działań restrukturyzacyjnych, które doprowadzają do dalszej degradacji sektora i skandalicznego poziomu BHP w branżach.


Minister Skarbu Państwa przedstawił obecną sytuację, jaka tworzy się w poszczególnych Ministerstwach. Zwrócił uwagę na etap powoływania władz  w Zarządach Spółek Skarbu Państwa. Stanowiska  jakie zostały przedstawione ze strony SGiE NSZZ „Solidarność” zostaną przedstawione w Ministerstwie Energetyki, które następnie zostaną omówione na kolejnym spotkaniu.

Materiał przygotował Przewodniczący KSE NSZZ „Solidarność” Roman Rutkowski.

 

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911762
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ