Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Rada Sekretariatu Górnictwa i Energetyki w Katowicach


30-10-2015
Rada Sekretariatu Górnictwa i Energetyki w Katowicach


Katowice, dnia 27 października 2015r.

W Katowicach 27 października 2015r. w siedzibie Regionu Śląsko-Dąbrowskim NSZZ „Solidarność” obradował Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.

Obrady prowadził kol. Wojciech Ilnicki Przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ „Solidarność”. Na wstępie pogratulowano kol. Wojtkowi Ilnickiemu nominacji na członka Rady Dialogu Społecznego, którą Prezydent RP Andrzej Duda powołał 22 października 2015r. Ważnym punktem omawianym podczas obrad SGiE NSZZ „Solidarność”, jest zachodzący proces zmian w sektorze paliwowo-energetycznym, który wymusza prowadzenie  wspólnej polityki sekretariatu zwłaszcza w przepływie informacji jakie są  przekazywane poszczególnym branżom. Wstępnie ustalono, że wszelkie procesy dotyczące przekształceń w sektorze paliwowo-energetycznym nie mogą się odbywać za plecami innych grup zawodowych dotyczących sektora. Wszelkie działania z pominięciem SGiE NSZZ „Solidarność” w procesie zmian w sektorze paliwowo-energetycznym spotka się ze stanowczym sprzeciwem.

Procesy dotyczące strategicznego sektora państwa nie mogą odbywać się w sposób chaotyczny, a na straży procedowania w procesie zmian powinien stać Prezydent RP, oraz Rada Dialogu Społecznego rozszerzona o doradców z poszczególnych branż zawodowych.

Materiał przygotował Przewodniczący KSE NSZZ „Solidarność” Roman Rutkowski.  

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911746
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ