Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


STOP ŚWIATOWEJ KAMPANII ANTYWĘGLOWEJ


12-05-2011
STOP ŚWIATOWEJ KAMPANII ANTYWĘGLOWEJ


 
 
Stanowisko
Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”
w sprawie światowej kampanii antywęglowej
Katowice, 31.01.2011r.
 
Od kilku lat na świecie trwa bezprecedensowa walka z przemysłem węglowym. Pod hasłem walki o ochronę klimatu odbywa się sąd nad przemysłem opartym na węglu, który w konsekwencji, bez względu na skutki społeczne i ekonomiczne, ma doprowadzić ten przemysł do upadku. Poprzez wprowadzenie w Unii Europejskiej pakietu klimatyczno-energetycznego zlikwidowano tysiące miejsc pracy i proceder ten trwa nadal.
 
Opowiadamy się za ochroną środowiska i racjonalnym wykorzystaniem kopalin, ale protestujemy przeciwko wpływaniu na światowe i europejskie centrale związkowe antywęglowych organizacji lobbystycznych. Propaganda antywęglowa udzieliła się związkowcom i politykom, dlatego od wielu miesięcy staramy się jako Związek Zawodowy „Solidarność” przedstawić swoje racje europejskim i światowym centralom związków zawodowych, związkom pracodawców i politykom.
 
Niestety, lobby antywęglowe promuje przede wszystkim przemysł konkurencyjny dla węgla i nie pozwala na rzeczową dyskusję w tej sprawie. Zdarza się, że na międzynarodowych konferencjach związkowych oraz konferencjach organizowanych przez inne instytucje podczas naszych wystąpień odbierany jest nam głos. Dlatego, nie oglądając się na lobbystów konkurencyjnych technologii, rozpoczynamy akcję: STOP ŚWIATOWEJ KAMPANI ANTYWĘGLOWEJ. W ramach tej akcji zwracamy się do wszystkich, którzy podzielają nasze stanowisko w tej sprawie o przyłączenie się do naszej inicjatywy.
 
W imieniu Rady
Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „S”
Kazimierz Grajcarek
 

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911097
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ