Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Pismo Przewodniczącego SKGRM NSZZ "S" do Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź


14-09-2010
Pismo Przewodniczącego SKGRM NSZZ "S" do Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź


Polkowice, 07.09.201Or.
 
Pan Herbert Wirth
Prezes Zarządu
KGHM Polska Miedź S.A.
w Lubinie
 
 
 
Dotyczy: dotyczy podwyższenia comiesięcznych wynagrodzeń pracownikom KGHM Polska Miedź S.A.
 
W związku z przyjętą w dniu 06.09.2010r. przez Radę Nadzorczą KGHM Polska Miedź S.A. korektą budżetu Spółki na 2010 rok Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność zwraca się do Zarządu KGHM o systemowe podwyższenie wynagrodzeń pracownikom Polskiej Miedzi. Prognozowane rekordowe wyniki finansowe Spółki w 2010 roku nie znajdują żadnego odzwierciedlenia w uzyskiwanych przez pracowników comiesięcznych dochodach.
Bieżący rok jest już trzecim z kolei, w którym Zarząd odmawia pracownikom podwyższenia stawek osobistego zaszeregowania.
W konsekwencji następuje coraz większy spadek miesięcznej płacy realnej.
Wzrost kosztów utrzymania rodzin pracowniczych, w powiązaniu z zapowiadanymi dalszymi znaczącymi podwyżkami cen podstawowych produktów żywnościowych, nośników energii i usług prowadzi do jeszcze większego spadku siły nabywczej wynagrodzeń.
Zarząd nie może „manipulować" liczbami i wykorzystywać zwiększonej wypłaty dodatkowej nagrody rocznej (wynikającej wprost
z zapisów Załącznika Nr 11 w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy)
i jednocześnie udawać, że nie zauważa wzrastających kosztów utrzymania związanych z comiesięcznymi wydatkami budżetów rodzinnych, których nie da się regulować sporadycznymi, jednorazowymi nagrodami.
Domagamy się stanowczo podjęcia przez Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. decyzji o podwyższeniu stawek osobistego zaszeregowania o 300 zł. Z takim postulatem Centrale Związkowe występują już od dwóch lat jednak Zarząd udaje, że nie widzi żadnego problemu.
 
 
Za SKGRM
NSZZ Solidarność
Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi
Józef Czyczerski
Przewodniczący

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911132
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ