Menu główne


Sekcje zrzeszone w SGiE


Pismo skierowane do EMCEF i EMF


21-04-2010
Pismo skierowane do EMCEF i EMF


Katowice, 20 kwiecień 2010r.
 
 
 
Reinhard Reibsch
EMCEF Generalny Sekretarz
Peter Scherrer
EMF Generalny Sekretarz
 
Drodzy Koledzy,
 
Ze strony internetowej EMCEF wynika, iż 22 kwietnia 2010r. EMF i EMCEF wspólnie organizują w Brukseli demonstracje pod tytułem: "Czas, żeby zacząć działania na rzecz ocalenia naszego przemysłu metalowego! Czas na sprawiedliwe warunki globalnej gospodarki!"
 
Z mojego punktu widzenia Europa boryka się nie tyle z nieodpowiedzialnością spekulantów, bo spekulanci nigdy nie prowadzą odpowiedzialnej polityki, ale przede wszystkim z nieodpowiedzialnością polityków. Kryzys gospodarki europejskiej wynika z braku roztropności polityków UE. Światowy kryzys postawił gospodarce UE bardzo wysoką poprzeczkę w konkurencji z gospodarkami innych regionów świata. Moim zdaniem gospodarka UE bardzo szybko mogłaby uporać się z tymi problemami, gdyby nie dodatkowe obciążenia finansowe nałożone na gospodarkę UE w postaci pakietu klimatyczno – energetycznego.
 
W pierwszym postulacie namawiacie polityków, by wznowili wysiłki w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie redukcji emisji.
 
Drodzy Koledzy,
 
 Gdyby siła argumentów przedstawianych przez unijnych polityków w sprawie pakietu klimatyczno – energetycznego była zrozumiała i uzasadniona, to wyzwanie byłoby przejęte przez polityków całego świata. Argumenty UE w Kopenhadze w sprawie pakietu klimatyczno – energetycznego poniosły klęskę. Moim zdaniem jedyny apel a wręcz żądanie, które powinniśmy wnieść do polityków UE, to odstąpienie od wdrażania pakietu klimatyczno - energetycznego. Jeśli ten pakiet będzie obowiązywał w UE, to najpierw załamie się jej gospodarka, zlikwidowanych zostanie miliony miejsc pracy a być może wtedy UE przyzna się do swojej klęski.
 
Dlatego jedynym postulatem, pod którym mógłbym się szczerze podpisać jest postulat o natychmiastowym wstrzymaniu lub zawieszeniu realizacji pakietu klimatyczno – energetycznego w UE. Jeśli ten postulat zostanie zrealizowany, to wtedy mamy czas, aby rozmawiać na wszystkie inne tematy.
 
Zwracam się do Was z prośbą. Weźcie to pod uwagę w rozmowach z partnerami Komisji Europejskiej i zważcie, że żadne pół środki nie pozwolą rozwijać się gospodarce UE.
 
Ze związkowym „Szczęść Boże”,
 
 Kazimierz Grajcarek
Przewodniczący
Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność"
 
Do wiadomości:
 
 - Adam Ditmer Przewodniczący Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność"
- Członkowie Rady Koordynacyjnej EMCEF, Polska

Multimedia

Licznik odwiedzin: 1911134
©  Wszelkie prawa zastrzeżone   SGiE 2011
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ